Het LCG-netwerk
Tussen 23 en 25 maart werd een eerste indruk waargenomen van de ziektedruk in de wintertarwe, vanaf volgende week wordt het uitgebreidere netwerk opgestart.
Deze week is er waargenomen in de rassenproeven te Bekkevoort, Oosterzele, Koksijde, Poperinge en Zwevegem. In Melle en Oosterzele werden ook waarnemingen gedaan op enkele andere percelen.
Geëvalueerde rassen:
| Champion | Chevignon | Hybinog | Intensity |
| KWS Erruptium | LG Tomjol | Celebrity | KWS Sverre |
Vanaf volgende week worden meer percelen en variëteiten opgevolgd.
Ontwikkelingsstadium wintertarwe

Op de geëvalueerde percelen bevindt de tarwe zich doorgaans in stadium “einde uitstoeling” (stadium 29). Op een goed kwart van de waarnemingspercelen is “midden uitstoeling” genoteerd (stadium 25). In 11% van de waarnemingen is stadium “1e knoop” (stadium 31) bereikt.
Samenvatting: Voet- en bladziekten wintertarwe
- Oogvlekkenziekte werd niet waargenomen.
- Witziekte werd slechts op 1 perceel waargenomen, te Bekkevoort. Dit lijkt momenteel van weinig belang.
- Bladseptoria komt algemeen voor. De aantasting varieert. Dit gaat van een zeer beperkte aantasting namelijk slechts enkele blaadjes tot meer dan de helft van de blaadjes met bladvlekken. In dit vroege stadium moet echter nog niet behandeld worden.
- Gele roest werd slechts op één perceel waargenomen en enkel in een zeer gevoelige variëteit. Dit is een perceel in stadium midden tot einde uitstoeling. Deze aanwezigheid moet worden opgevolgd.
- Ook vroege bruine roest werd aangetroffen op één perceel. Echter eerder in beperkte mate.
Gele roest in wintertarwe
VOLGEND BERICHT: 1 april 2026

